Zrýchlite si cestu popod Strečno! Kompa začne premávať už o pár dní, koľko stojí jedna jazda?


Foto: Zrýchlite si cestu popod Strečno! Kompa začne premávať už o pár dní, koľko stojí jedna jazda? Foto: Facebook/Kompa Strečno

Hoci sú obce Strečno a Nezbudská Lúčka od seba vzdialené len niekoľko metrov, oddeľuje ich prírodná prekážka - rieka Váh. Peší aj cyklisti ho prekročia po lávke, most pre vozidlá však neexistuje.

Počas teplých mesiacov preto spod hradu Strečno pravidelne vyráža kompa, ktorá dokáže prepraviť ľudí, osobné autá aj nákladiaky. Takýmto spôsobom si skracujú cestu aj motoristi, ktorí sa potrebujú dostať od Martina do Terchovej.

Kompu niekedy využívajú aj vodiči, ktorým sa nechce stáť v dlhých kolónach pred Žilinou. Počas zimy však túto možnosť nemali.

Správca kompy oznámil dobré správy. Údržba plavidla je ukončená a do prevádzky ju opäť spustia už o pár dní. Svoju prvú jazdu absolvuje v stredu 17. apríla o 8:00 hod. ráno.

Pešie osoby a cyklistov kompa prepraví za 1 euro, deti od 6 do 15 rokov za polovičnú cenu a mladšie majú jazdu úplne zadarmo. Za osobné auto s posádkou zaplatíte 5 eur, za úžitkové vozidlo do 3,5 tony 6 eur a za nákladné auto do 7,5 tony alebo karavan 7 eur. Motocyklistov stojí jedna jazda 3 eurá a za prívesný vozík je poplatok 1 euro a 50 centov. Viac informácií nájdete TU.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu