Kupujete si v žilinskej MHD elektronický lístok? Platba kartou bude dočasne znefunkčnená


Foto: Kupujete si v žilinskej MHD elektronický lístok? Platba kartou bude dočasne znefunkčnená Foto: dpmz.sk

Cestujete žilinskou MHD a využívate predovšetkým žlté označovače, kde je možné uhradiť lístok platobnou kartou? Vo štvrtok 11. apríla rátajte s možnosťou ich dočasného znefunkčnenia. Mobilný operátor bude vykonávať údržbové práce.

Z uvedeného dôvodu nemusí byť dostupná platba kartou za elektronický cestovný lístok vo vozidlách MHD. Dopravný podnik mesta Žiliny spresňuje, že k výpadku môže dôjsť v čase od 5:00 do 6:00 hod.

„Upozorňujeme, že nefunkčnosť možnosti zakúpenia si elektronického cestovného lístka prostredníctvom platobnej karty nie je dôvodom na bezplatné cestovanie,“ objasňuje žilinský dopravca s tým, že rovnaké podmienky platia aj v bežné dni, kedy rovnako môže dôjsť k výpadku internetového pripojenia.

V podobných prípadoch existuje možnosť zakúpiť si iné druhy cestovných lístkov – papierový z automatu, SMS lístok alebo môžete využiť elektronickú peňaženku, kde je platnosť kreditu neobmedzená.

„Za pochopenie ďakujeme a za komplikácie pri cestovaní sa vopred ospravedlňujeme,“ doplnil na záver žilinský mestský dopravca.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu