Vodiči pri Auparku jazdia na červenú, ohrozujú chodcov na priechode. Žilinčania sa boja o deti


Foto: Vodiči pri Auparku jazdia na červenú, ohrozujú chodcov na priechode. Žilinčania sa boja o deti

Takmer každý vodič už niekedy prešiel cez križovatku na červenú. Najčastejšie sa to stane vtedy, keď ide príliš rýchlo na to, aby zastavil pred jej hranicou bezpečne. V centre Žiliny sa zvyčajne jazdí pomalším tempom, motoristi však pravidelne ignorujú červené svetlo na jednom zo semaforov.

Našu redakciu oslovila znepokojená Žilinčanka, ktorú už niekoľkokrát takmer zrazilo auto na rovnakom mieste. Ide o priechod pre chodcov na ulici Veľká Okružná pri nákupnom centre Aupark, ktorý vedie od hotela Slovakia k podniku Na 7. schode na Bulvári.

Počas posledných dvoch mesiacov sa jej podobná nepríjemná situácia stala presne trikrát. Na červenú mali prejsť dve ženy a jeden muž. Nešli pritom rýchlo, ale pôsobili zamyslene alebo držali v ruke mobilný telefón.


„Ja som bola dnes s mužom, malým synom a ešte na priechode bol jeden mladý pán. Keby neviem, aká je tam situácia, že tam vozidlá nezastavujú a nevyhodnotím včas situáciu, sme všetci pod jej kolesami. Niektorí možno mŕtvi. Veď to je choré,“ napísala nahnevaná žena.

Nie je pritom jediným svedkom nezodpovedného správania vodičov na tejto križovatke. O podobnú skúsenosť sa už v minulosti podelilo viacero ľudí. Niektorí vodiči síce na svetlách zastavia, nevšimnú si však chodcov na vedľajšom priechode pred vjazdom na LPG parkovisko.

„Pri predstave, že z neďalekej školy bude tým priechodom prechádzať dieťa, ktoré naivne vidí zeleného panáčika a beží, a pritom ho nejaký ignorant zrámuje, je mi zle,“ dodala Žilinčanka s prosbou na vodičov, aby dávali väčší pozor pri jazde týmto úsekom a predišli tak možnej tragédii.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu