Vodič na Vlčincoch zablokoval prístup ku kontajnerom, kontajnery zablokovali vodiča


Foto: Vodič na Vlčincoch zablokoval prístup ku kontajnerom, kontajnery zablokovali vodiča Foto: Facebook/Sovička Sova

Žilina má dlhodobo problém so statickou dopravou, ktorý je zreteľný najmä na sídliskách. Nedostatok parkovacích miest a narastajúci počet vozidiel často núti vodičov hľadať miesto na státie desať či viac minút.

Situácia je najhoršia cez víkendy a vo večerných hodinách, kedy je väčšina obyvateľom mesta doma. Výnimkou z problematického parkovania nie je ani najväčšie sídlisko Vlčince. Motoristi tu často parkujú na trávnatých plochách, chodníkoch či tak, že blokujú prejazd väčším vozidlám.

Pri niektorých panelákoch zvyknú domáci odstaviť svoje automobily priamo pred stojiskami kontajnerov alebo v ich tesnej blízkosti. To zapríčiní, že sa k nim nedostanú smetiari a koše ostávajú preplnené odpadom.

Podobným spôsobom zaparkoval aj obyvateľ Vlčiniec na ulici Tulská. Podľa jeho susedov mu preto smetiari presunuli kontajnery tak, aby nemohol z miesta odísť. Dobrou správou je, že ich popri tom vyprázdnili. Ako sa vyjadrili diskutujúci pod príspevkom na Facebooku, rovnaké auto má na tomto mieste stávať pravidelne.

„Dobrý deň, už som podal podnet na úpravu kontajnerového stojiska, pretože jeho súčasná kapacita je nepostačujúca. Ešte sa do toho nájdu takíto iracionálne zmýšľajúci vodiči, ktorí ničia okraje trávnatých plôch tým, že na nich parkujú svojimi vozidlami, dôsledkom čoho je aj blokovanie dopravnej cesty rozmerovo väčším vozidlám. Ďalší si to rovno namieria cez trávnatú plochu, aby mohli pokojne zaparkovať na parkovisko, ktoré je možné vidieť na pridanej fotografii. Arogancia majiteľov vozidiel nepozná hraníc,“ vyjadril sa ďalší z komentujúcich občanov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu