Vodiči už nebudú počítať diery. Ementálovú cestu I. triedy na Orave po naliehaní opravia


Foto: Vodiči už nebudú počítať diery. Ementálovú cestu I. triedy na Orave po naliehaní opravia Foto: Facebook/Igor Janckulík

Komunikácia prvej triedy I/78 na Orave pripomína na viacerých úsekoch ementál, najhoršie je to však pri obci Zubrohlava. Niektorí vodiči už mesiace nadávajú, iní sa bavia počítaním dier v asfalte. V apríli by sa konečne mali dočkať opravy.

O plánovanej veľkoplošnej rekonštrukcii informoval poslanec žilinskej župy a NR SR Igor Janckulík, ktorý na zlý stav cesty upozorňoval už v minulosti. Slovenská správa ciest (SSC) podľa jeho slov najskôr rozhodla, že kritický úsek medzi obcami Zubrohlava a Rabča majú cestári opakovane zasypávať štrkom. Janckulík vtedy prisľúbil, že bude o nápravu žiadať ministra dopravy.

„Keby SSC aspoň trochu ekonomicky uvažovala, tak by prišla na to, že sa nevypláca každý deň niekoľkokrát do dňa zasypávať výtlky štrkom. Omnoho lacnejšie by bolo zalátať výtlky asfaltovou zmesou aspoň dočasne, pokiaľ SSC nenájde vo svojom rozpočte pár desiatok tisíc eur na súvislú opravu celej vozovky. Áno, je to smutné, že SSC nemá na opravu tohto úseku financie, a na druhej strane sa správa takto nehospodárne,“ napísal v utorok 2. apríla Janckulík.

O dva dni neskôr priniesol motoristom dobrú správu. Slovenská správa ciest vydala vyjadrenie, že úsek bude zrekonštruovaný ešte tento mesiac. Nepôjde o látanie dier, ale veľkoplošné frézovanie a opravu. Vodiči by sa mali pripraviť na dočasné dopravné obmedzenia.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu