Vodička Škody vošla do cesty motorkárovi. Úlomky z motocykla zasiahli aj ďalšie auto


Foto: Vodička Škody vošla do cesty motorkárovi. Úlomky z motocykla zasiahli aj ďalšie auto Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ku ktorej došlo na Veľkonočný pondelok 1. apríla 2024 na Orave. Na ceste prvej triedy č. 59 v Dolnom Kubíne sa krátko pred 17. hodinou zrazilo osobné auto s motocyklom.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 41-ročná vodička viedla osobné motorové vozidlo Škoda v smere na dolnokubínsku mestskú časť Kňažia. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin prešla s vozidlom do protismernej časti vozovky,“ popisuje chvíle pred zrážkou krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Jazdným pruhom, do ktorého žena vošla so svojím vozidlom, práve prechádzal motocykel. V momente tak došlo k zrážke. Pri náraze sa motorka značne poškodila, pričom úlomky z nej zasiahli aj ďalšie osobné auto značky Ford.Po dopravnej nehode boli motorkár a spolujazdec z auta značky Škoda prevezení so zraneniami do nemocnice. Polícia podrobila vodičky oboch osobných áut dychovej skúške, obe však mali negatívny výsledok. U motocyklistu bol nariadený odber krvi za účelom zistenia prítomnosti návykovej látky.

Polícia v súvislosti s nehodou žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, pozorne sledovali situáciu vôkol seba, rovnako nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy.

„Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ doplnila na záver hovorkyňa Kremeňová.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu