Cez cestu prechádzala mimo vyznačeného priechodu. Zrážka auta s chodkyňou na Liptove skončila tragicky


Foto: Cez cestu prechádzala mimo vyznačeného priechodu. Zrážka auta s chodkyňou na Liptove skončila tragicky Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

Dnes, v utorok 2. apríla, sa v dopoludňajších hodinách šíril Liptovským Hrádkom zvuk sirén z vozidiel bezpečnostných a záchranných zložiek. Polícia, hasiči aj záchranári sa ponáhľali na miesto, kde došlo k zrážke ženy s osobným autom.

Podľa doterajšieho vyšetrovania 31-ročný vodič viedol vozidlo značky Volkswagen Ulicou SNP, keď z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k spomínanému stretu s chodkyňou. Tá mala po ceste prechádzať mimo vyznačeného priechodu pre chodcov, čo sa jej neskôr stalo osudným.

Pri náraze žena utrpela vážne zranenia, s ktorými ju urýchlene prevážali do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia. Aj napriek snahe záchranárov však následkom nehody podľahla už pri transporte.


Alkohol u vodiča dychovou skúškou zistený nebol. U nebohej ženy bude nariadená pitva. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ spresnila krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

V súvislosti s tragickou udalosťou polícia pripomína, že aj chodci sú účastníkmi cestnej premávky. Preto je potrebné, aby sa na cestách všetci správali disciplinovane, ohľaduplne a dodržiavali dopravné predpisy.

„Chodci by mali vstupovať na cestu, až keď je to pre nich bezpečné. Odporúčame chodcom všímať si vodičov, či ich vidia, či reagujú na ich prítomnosť a mať s nimi očný kontakt,“ dodala na záver hovorkyňa Kremeňová.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu