Expresný vlak na Liptove narazil do stromu. Meškanie odhadujú na dve hodiny


Foto: Expresný vlak na Liptove narazil do stromu. Meškanie odhadujú na dve hodiny Foto: Facebook/Michal Kalicky

Na liptovských železniciach došlo dnes, v utorok 2. apríla, k mimoriadnej udalosti. Expresný vlak IC 521 tu v dopoludňajších hodinách narazil do stromu, ktorý spadol na trolejové vedenie. Informáciu zverejnila stránka Obmedzenia prevádzky na tratiach ŽSR na sociálnej sieti

K zrážke malo dôjsť v úseku medzi obcami Kráľova Lehota a Východná, pričom v uvedenej lokalite došlo k následnému prerušeniu dopravy. Meškanie vlaku sa odhaduje približne na dve hodiny. Podľa stránky sú momentálne nezjazdné obe koľaje. „Buďte trpezliví,“ dopĺňa na záver.

Vlak IC 521 vyrazil o 5:31 hod. z bratislavskej hlavnej stanice. Ďalej pokračoval do Trnavy, Žiliny a Liptovského Mikuláša, za ktorým došlo k spomínanej udalosti. Ďalej ho čakajú zastávky v Poprade, Spišskej Novej Vsi, Kysaku a Košiciach.

Do krajského mesta na východe Slovenska mal vlak podľa cestovného poriadku doraziť krátko pred 10:30 hod. Aktuálne však nabral už viac ako hodinové meškanie. Pohyb vlaku ďalej môžete sledovať na mape ŽSR.

Udalosť na trati ovplyvnila v rovnakom smere aj pohyb vlakov Ex 601 Tatran a Os 7845. Stoja však aj oprotiidúce vlaky IC 44 a Ex 602 Tatran.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu