FOTO: V šuplíku ležali desiatky rokov. Pozrite si snímky Čadce z 90. rokov


FOTO: V šuplíku ležali desiatky rokov. Pozrite si snímky Čadce z 90. rokov
Galéria: 15 fotiek
Foto: Autor: Milan Ďatko, úprava: Henrieta Ďatková

Svet okolo nás sa nenápadné mení s každým ubiehajúcim dňom, a tak aj dôverne známe miesta môžu po dlhšej dobe vyzerať úplne inak ako kedysi. O tom svedčí aj séria analógových fotografií, ktorá ako časová kapsula zachytáva Čadcu v podobe spred pár desiatok rokov. 

Autorom vzácnych záberov je Čadčan Milan Ďatko, ktorý ich vyhotovil medzi rokmi 1993 až 1998. Fotky znázorňujú podobu známych zákutí Čadce v 90.-tych rokoch vrátane Palárikovej ulice pred začiatkom výstavby pešej zóny, obchodný dom Ronex či Mestský úrad v Čadci. 

Snímky po rokoch objavila v krabici jeho dcéra Henrieta, pričom hneď vedela, že ich chce ukázať svetu. Zbierku postupne digitalizovala a zverejnila v online galérii, pričom historické popisky doplnil Martin Turóci z Kysuckého múzea.

V zásobe má ešte oveľa viac snímok, ktoré tiež postupne digitalizuje a dopĺňa. V šľapajách svojho otca pokračuje aj vo svojej fotografickej tvorbe. „Vždy, keď sa mi podarí prísť do Čadce, tiež dokumentujem atmosféru môjho rodného mesta,“ doplnila Henrieta
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu