FOTO: Na Liptove predávajú legendárnu 100-ročnú krčmu. V pivnici skrýva 25 druhov piva


FOTO: Na Liptove predávajú legendárnu 100-ročnú krčmu. V pivnici skrýva 25 druhov piva
Galéria: 3 fotky
Foto: nehnutelnosti.sk

Kto bude novým majiteľom? História jednej z nastarších a najväčších krčiem na Liptove sa začala písať už v roku 1924. Po takmer 100 rokoch je však jej osud neistý. Legendárnu krčmu Váh, známu aj ako Pivný dom Liptova, sa majitelia rozhodli predať. 

Podľa inzerátu zverejnenom na portáli nehnutelnosti.sk si historická krčma postavená z tehál prešla kompletnou rekonštrukciou. Pravidelne sa tam konajú hudobné či tanečné podujatia. V týchto dňoch tam ľudia chodievajú spoločne fandiť aj našim hokejistom. 

Prevádzka sa nachádza kúsok od centra mesta Liptovský Mikuláš, v mestskej časti Vrbica. Jej celková kapacita je 220 miest na sedenie v interiéri a ďalších 30 miest na celoročnej prekrytej terase. Tá sa v letnom období rozšíri až na kapacitu približne 120 miest na sedenie v rámci celej záhrady.

Stavba má celkovo tri podlažia. V suteréne sa nachádza sklad piva a celá unikátna technológia prevádzky. Na prízemí sa nachádza samotná prevádzka s výčapným barom, samostatnou výčapnou miestnosťou, šatne pre zamestnancov, zázemie prevádzky vrátane kuchyne a sociálne zariadenia. V podkroví je priestor, ktorý je momentálne nevyužívaný.Najzaujímavejšie je však to, čo krčma skrýva v pivničných priestoroch. „V aktuálnej ponuke nájdete až 25 druhov piva od malých, stredne veľkých, ale aj remeselných Slovenských pivovarov. K dobrému pivku nepochybne patrí aj dobré jedlo, ktoré sa pripravuje v kuchyni vždy čerstvé,“ uvádza sa v inzeráte. 

Prevádzka sa predáva komplet zariadená. Súčasťou predaja sú všetky stavby, v ktorých sa samotná prevádzka nachádza a tiež dve veľké samostatné garáže. Celková plocha pozemku je spolu 959 m² a zastavaná plocha 511 m².

Budúci majiteľ si však bude musieť siahnuť poriadne hlboko do vrecka. Pri kúpe legendárneho pivného domu musí počítať so sumou 700-tisíc eur. Podľa realitného makléra sa však dá na cene aj dohodnúť.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: