VIDEO: V zákrute pod Strečnom zúžili vozovku. Kamióny jazdia stredom cesty, vznikajú kolízne situácie


Foto: VIDEO: V zákrute pod Strečnom zúžili vozovku. Kamióny jazdia stredom cesty, vznikajú kolízne situácie Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Na ceste pod Strečnom začali počas uplynulého víkendu umiestňovať betónové zábrany so sieťami, ktoré majú zabrániť padaniu kameňov na vozovku. Ide o prvý krok k vyriešeniu mimoriadnej situácie spôsobenej uvoľnením skál z brala nad cestou.

Kvôli prebiehajúcim prácam pribudlo na úseku komunikácie prvej triedy I/18 niekoľko obmedzení. V kritickej oblasti bola zúžená vozovka a znížená maximálna povolená rýchlosť na 30 kilometrov za hodinu.

Na ceste ostali dva úzke pruhy, ktoré robia problémy najmä vodičom nákladných vozidiel. Motorista, ktorý pravidelne cestuje medzi Žilinou a Martinom, opísal viacero kolíznych situácií práve v tomto úseku.


„Skoro každý deň chodím do Martina a naspäť, niekedy aj viackrát. Kamionisti vôbec nerešpektujú značky, jazdia tadiaľ plnou rýchlosťou a potom v zákrute prudko brzdia, keď si všimnú, že idú cez dva pruhy. Jeden nás takto takmer zmietol z cesty a videli sme aj auto, ktoré zhodilo značku pri ceste, aby sa vyhlo takémuto kamiónu. Je len otázka času, kedy sa tam stane niečo vážnejšie,“ opísal svoju nepríjemnú skúsenosť Martin.

Polícia taktiež opätovne upozorňuje všetkých vodičov, aby dôsledne rešpektovali pravidlá cestnej premávky a zvýšili v tomto úseku opatrnosť.Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu