FOTO: Slovenskej armáde pribudli posily. Prísahu zložili v Martine, dôvod vás prekvapí


FOTO: Slovenskej armáde pribudli posily. Prísahu zložili v Martine, dôvod vás prekvapí
Galéria: 16 fotiek
Foto: Milan Ľudma

Viac ako 200 nových vojakov zložilo v piatok 1. marca na námestí SNP v Martine vojenskú prísahu. Informovali o tom Ozbrojené sily SR s tým, že noví vojaci sa počas sedemtýždňového základného výcviku naučili základným zručnostiam, ktoré sú potrebné na plnenie úloh.

„V najbližších dňoch absolventov výcviku čaká ďalší odborný výcvik a zaradenie k materským útvarom. Sedem desiatok z nich bude pokračovať výcvikom pre dosiahnutie dôstojníckej hodnosti a plnením úloh na základných veliteľských funkciách,“ informovali ozbrojené sily.

Zástupca náčelníka generálneho štábu OS SR generál major Peter Babiar vo svojom príhovore zdôraznil, že vojaci vstupujú do ozbrojených síl v čase, ktorý je poznačený zmenou bezpečnostnej situácie v okolí, a tiež intenzívnym pôsobením rôznych aktérov, ktorí majú za cieľ podkopať hodnotovú integritu OS SR.


Vojaci zložili slávnostnú prísahu na mieste, ktoré sa historicky spája s vojakmi. Rozhodnutie organizovať prísahy na týchto miestach má byť návratom k tradícii, aby verejnosti priblížili miesta späté s vojenskou históriou.

Zároveň majú zdôrazňovať hlavné poslanie ozbrojených síl – chrániť územie Slovenska, a to aj s nasadením vlastného života.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu