FOTO: V Bytčici sa pripravujú na spájanie stredných škôl. Budovu začali rekonštruovať študenti


FOTO: V Bytčici sa pripravujú na spájanie stredných škôl. Budovu začali rekonštruovať študenti Foto: Facebook/Erika Jurinová

Spojená škola v Bytčici sa postupne pripravuje na spájanie so strednou školou, ktorá sídli na Sasinkovej ulici v Žiline. Tá by sa mala už budúci rok presťahovať do priestorov v Bytčici, tie sú však v nevyhovujúcom stave. Vyplýva to zo správy z kontroly, ktorú koncom októbra vykonal Regionálny úrad verejného zdravotníctva. 

Hygienici odhalili viaceré vážne nedostatky, o ktorých sme bližšie informovali v tomto článku. Škola tak musela pristúpiť k rozsiahlej rekonštrukcii viacerých zariadení. Ako uviedla predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová, tieto práce realizujú študenti SOŠ stavebná Žilina v rámci praktického vyučovania.„Ide im to naozaj od ruky,“ poznamenala predsedníčka, ktorá vo štvrtok 29. februára bola postup rekonštrukčných prác dokonca osobne skontrolovať. 

„Momentálne prebieha rekonštrukcia šatní a sociálnych zariadení, no moji kolegovia na Úrade ŽSK už usilovne pracujú na príprave projektovej dokumentácie k odkanalizovaniu objektu školy a aj na projektovom zámere k celkovej rekonštrukcii školy,“ dodala Jurinová s tým, že k naplneniu predstáv vedie ešte dlhá cesta. Prisľúbila však, že výsledok rekonštrukcie bude určite stáť za to. 

[article][/article]


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu