Vyskúšaj, je to dobré: Muž mal na Orave ponúkať dieťaťu pervitín aj extázu, obe látky užilo


Foto: Vyskúšaj, je to dobré: Muž mal na Orave ponúkať dieťaťu pervitín aj extázu, obe látky užilo Foto: Ilustračné

Počas leta minulého roka na samote na lúke za oravskou obcou Hruštín – Vaňovka v námestovskom okrese, mal dať 33-ročný muž v aute maloletej osobe drogu zvanú pervitín. Vyskúšaj, je to dobré, hovoril dieťaťu. Následne jej mal dať aj tzv. extázu so slovami, že jej bude z toho lepšie. Obe tieto látky maloletá užila.

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline vzniesol mužovi obvinenie pre obzvlášť závažný zločin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Zároveň bola obvinenému obmedzená osobná sloboda a bol umiestnený v cele predbežného zadržania.

„Vyšetrovateľ spracoval podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného. Vzhľadom na citlivosť prípadu (vek maloletej osoby), nebudeme k veci poskytovať bližšie informácie,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana Šefčíková. 


Polícia zároveň pripomína, že závislosť u mladých sa vyvíja oveľa rýchlejšie ako u dospelých. Deti rady experimentujú a neuvedomujú si, aké nebezpečenstvo im hrozí. Znesú totiž oveľa menšiu dávku drog ako dospelí.

„Zamysli sa, keď ti bude kamarát alebo známy ponúkať na zlepšenie nálady, zážitkov alebo len tak z nudy, nedovolenú látku. Len ty dokážeš, povedať drogám nie,“ prihovára sa mladým na záver hovorkyňa Šefčíková.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu