Opravia vyťažený most v Čadci skôr, než spadne? Rekonštrukciu opäť odložili, jeho stav je kritický


Foto: Opravia vyťažený most v Čadci skôr, než spadne? Rekonštrukciu opäť odložili, jeho stav je kritický Foto: google.com

Most ponad rieku Kysuca, ktorý spája centrum mesta Čadca s cestou I/11, slúži vodičom aj chodcom už 54 rokov. Vysoký vek konštrukcií spolu s neustálym preťažovaním a vodou stojacou na vozovke spôsobili, že je mostný objekt v kritickom stave.

Slovenská správa ciest jeho rekonštrukciu plánuje už od leta 2021. V diagnostike vtedy uviedla, že most má životnosť ešte 4,21 roka. Dnes mu podľa výpočtov ostáva o niečo viac než jeden rok. Jeho opravu však opäť odložili. Informoval o tom portál MY Kysuce.


S rekonštrukciou mosta vedúceho z centra Čadce smerom k dôležitej križovatke pri nákupných centrách začnú podľa MY Kysuce až na jar 2025. Nejde o prvý odklad potrebnej opravy, prebehnúť mala pôvodne v lete 2022, čo sa posunulo na jeseň 2023. Most však zatiaľ naďalej chátra.


Aktuálne sa má pripravovať projekt rekonštrukcie, ktorý vyžaduje prekládku elektrických vedení. Opravu podľa Slovenskej správy ciest brzdí práve rokovanie so Stredoslovenskou distribučnou. Predpokladá, že o stavebné povolenie budú môcť žiadať v marci tohto roka, reálny termín výstavby vidí až na jar 2025.

Po začatí rekonštrukcie, ktorá bude stáť viac než 1,2 milióna eur bez DPH, sa počíta s trvaním prác 8 mesiacov. Cesta bude v tomto období úplne uzatvorená, pre vodičov pripravia obchádzkové trasy. Chodci prejdú cez rieku po dočasnej lávke.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu