Žilinské ulice sa dnes zaplnia policajtami, obmedzená bude aj doprava. Dôvodom je zápas s Dánskom


Foto: Žilinské ulice sa dnes zaplnia policajtami, obmedzená bude aj doprava. Dôvodom je zápas s Dánskom Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

V Žiline sa dnes 27. februára odohrá očakávaný duel mládežníckej ligy majstrov domáceho tímu proti futbalistom FC Kodaň z Dánska. Hoci západ nebol označený za rizikový, polícia popoludní posilní svoje hliadky v uliciach. Obmedzená bude aj doprava.

V meste bude dnes zvýšený počet príslušníkov Policajného zboru, ktorí budú pripravení zasiahnuť v prípade akýchkoľvek problémov či výtržností. Zápas začína o 16:30 hod. popoludní, o niečo skôr však budú zavedené nutné dopravné obmedzenia.

„Pred začatím zápasu bude dočasne obmedzená doprava na Uhoľnej ulici, ktorá bude uzavretá pre všetky vozidlá cca od 15:00 hod., hliadka dopravnej polície bude na kruhovom objazde vozidlá púšťať len na Športovú ulicu. Obmedzenie sa môže zmeniť podľa aktuálneho vývoja bezpečnostnej situácie,“ priblížila žilinská polícia.Po skončení duelu bude ulica opäť otvorená, aby fanúšikovia mohli odísť z parkoviska pred tribúnou. Pri štadióne bude možné parkovať od 12:00 hod. Na parkovisko pred západnou tribúnou, ako aj na VIP parkovisko sa dostanete po Športovej ulici a z Ľavobrežnej ulice. Za východnú tribúnu taktiež prejdete z Ľavobrežnej ulice druhým zjazdom. 

„Návštevníkov športového podujatia žiadame aby zvážili možnosť využitia vlakovej alebo autobusovej dopravy a následne prechod pešo k štadiónu (využiť podchod, ktorý vedie priamo k štadiónu zo železničnej stanice resp. od Národnej ulice). Žiadame fanúšikov a návštevníkov, aby rešpektovali pokyny polície a organizátora,“ dodáva polícia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu