FOTO: Časť cesty v Ružomberku sa zosunula do potoka, vyhlásili mimoriadnu situáciu


FOTO: Časť cesty v Ružomberku sa zosunula do potoka, vyhlásili mimoriadnu situáciu
Galéria: 8 fotiek
Foto: Mesto Ružomberok

V uplynulých týždňoch došlo k viacerým zosuvom pôdy na rôznych častiach Žilinského kraja. Najskôr sa uvoľnili skaly z brala pod Strečnom, následne sa objavila veľká prasklina v ceste v Žiline, zosunuli sa svahy na dvoch horských priechodoch, ako aj v Dolnom Kubíne.

V nedeľu 25. februára došlo k porušeniu horninového masívu v ružomberskej mestskej časti Biely Potok. Z dôvodu deformácie terénu sa zosunula časť cesty na Ulici Slovenského národného povstania rovno do potoka, ktorý tečie pod ňou. Primátor zvolal zasadnutie krízového štábu, ktorý rozhodol o vyhlásení mimoriadnej situácie.

„Miesto je v tejto chvíli ohradené a zabezpečené. Na ceste platí zákaz vjazdu nákladných automobilov. Prosíme všetkých motoristov a chodcov o zvýšenú opatrnosť pri prejazde a pohybe uvedeným úsekom,“ priblížil hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Samospráva aktuálne pracuje na tom, aby sa znížilo riziko ďalšieho zosuvu svahu. Okrem toho vykonáva ďalšie kroky k zamedzeniu šírenia a ďalších následkov mimoriadnej udalosti, ktoré by mali zlý vplyv na zdravie, život a majetok obyvateľov.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu