Horskí záchranári pátrali za tmy po 67-ročnom turistovi. Z Martinských holí zniesli už len bezvládne telo


Foto: Horskí záchranári pátrali za tmy po 67-ročnom turistovi. Z Martinských holí zniesli už len bezvládne telo Foto: hzs.sk

Horskí záchranári zasahovali vo štvrtok 22. februára 2024 vo večerných hodinách na Martinských holiach. Napoludnie sa sem mal vydať 67-ročný slovenský turista s cieľom zdolania ferraty. Rodine sa však od svojho odchodu neozýval, jeho dcéra preto zalarmovala Horskú záchrannú službu (HZS).

„Napriek tomu, že mu zvonil telefón, na telefonáty ani zaslané SMS nereagoval. Krátko po oznámení udalosti aj s informáciou, že motorové vozidlo turistu sa stále nachádza na parkovisku na Stráňach, sa rozbehla pátracia akcia,“ uviedla HZS na svojom webovom sídle.

K profesionálnym horských záchranárom sa v teréne pripojili aj dobrovoľní záchranári HZS. O súčinnosť bolo požiadané Ústredné operačné stredisko PZ SR, ktoré vykonalo lokalizáciu mobilného telefónu. Podľa nej sa mal turista nachádzať na severovýchodnej strane Lúčanskej Malej Fatry.


Pátracia akcia bola ukončená až v nočných hodinách, keď muža napokon našli na turisticky značenom chodníku vedúcom k ferrate. No turista už, žiaľ, neprejavoval žiadne známky života.

„Po vykonaní potrebných úkonov bolo telo nebohého pozemne transportované záchranármi HZS dole Mlynskou dolinou na Stráne a odovzdané príslušníkom PZ SR,“ dodali na záver k pátracej akcii horskí záchranári.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu