Protest farmárov obmedzí dopravu v Žiline. Prechádzať budú cez Košickú aj cestu pod Strečnom


Foto: Protest farmárov obmedzí dopravu v Žiline. Prechádzať budú cez Košickú aj cestu pod Strečnom

V súvislosti so zajtrajším zhromaždením poľnohospodárov sú plánované dopravné obmedzenia v Žilinskom kraji. Na miestach presunov budú zabezpečovať verejný poriadok policajti, ktorí budú zároveň aj usmerňovať dopravu. Policajné hliadky budú situáciu monitorovať a v prípade potreby budú reagovať na vzniknuté situácie. 

„Žiadame vodičov, aby rešpektovali pokyny policajtov, boli ohľaduplní, počítali na týchto miestach s možným zdržaním, a ak je to možné, aby využili alternatívne trasy, vďaka ktorým bude možné vyhnúť sa väčšiemu zdržaniu,“ dodáva žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová. 

Ktoré cesty budú obmedzené? 

V Dolnokubínskom okrese začne protest o 9:00 a končí o 14:00. Polícia očakáva presun väčšieho počtu poľnohospodárskej techniky cez mestá Námestovo, Tvrdošín a Trstená smerom na hraničný prechod Trstená – Chyžné.


Na Kysuciach budú od 10:00 do 12:00 prechádzať traktory hraničným prechodom Makov. Policajti však budú monitorovať aj menšie hraničné priechody Svrčinovec, Klokočov a Čadca – Milošová.

Doprava bude obmedzená aj v okolí Žiliny. Poľnohospodári vyrazia na cesty od 10:30 z Dolného Hričova po ceste I/61, cez Nemocničnú ulicu, žilinskú križovatku Košická až do Strečna

Protest si zopakujú aj farmári z Martina, kde bude prebiehať od 9:00 do 12:00. Farmári absolvujú okružnú jazdu z obce Žabokreky, cez Košťany nad Turcom a cestu I/65 cez Martin a Vrútky až do obce Lipovec. Tam sa opäť vrátia do Vrútok na cestu I/18 a cez Turany, Sučany a Martin sa vratia do Žabokrekov. 

Na Liptove začne jazda poľnohospodráskych strojov v Liptovskom Mikuláši približne o 11:00. Po ceste I/18 sa presunú cez Ivachnovú do Ružomberka na križovatku pri autobusovej stanici. Prejdú aj popred vojenskú nemocnicu a cez Dončovú ulicu a ulicu Antona Bernoláka sa vrátia naspäť do Liptovského Mikuláša. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu