Prežite jarné prázdniny na Martinkách, čaká vás množstvo zábavy a aktivít


Foto: Prežite jarné prázdniny na Martinkách, čaká vás množstvo zábavy a aktivít

Užite si množstvo zábavy, odreagujte sa, otestujte kondíciu a príjemne zrelaxujte. Oprášte svoje lyže, či snowboardy a hurá na zasnežené svahy. Vychutnajte si zimnú prázdninovú atmosféru priamo v srdci Slovenska, na Martinských holiach.

Najlepšia lyžovačka je vždy spojená s poriadnou dávkou snehovej nádielky. Na Martinských holiach si ju užijete aj počas jarných prázdnin, kedy už nižšie položené strediská zívajú prázdnotou. Winter Park Martinky sú položené v nadmorskej výške 1 150 až 1 456 metrov nad morom s jedinečným výhľadom na Turčiansku kotlinu a okolité pohoria.


Lyžiarske stredisko má šesť dopravných zariadení, vrátane šesťsedačkovej lanovky, z ktorej si užijete výhľad na Lúčanskú aj Krivánsku Malú Fatru. Skipasy sú dostupné v predaji so zvýhodnenou cenou v elektronickom obchode strediska: eshop.martinky.com.

Prázdninové aktivity a lyžiarska škola

Malých lyžiarov čaká lyžiarska škola pod dohľadom skúsených inštruktorov FATRA SKI. Pre začiatočníkov je pripravený bezpečný a upravený detský svah a rôzne pomôcky, ktoré výuku nielen uľahčia, ale aj urýchlia a spríjemnia. Individuálna výučba lyžovania a snowboardingu je dostupná aj pre dospelých, vrátane ski servisu, zapožičania potrebného výstroja aj vybavenia. 

Pre skupiny alebo pracovné kolektívy je pripravený teambuildingový program. Užiť si spolu môžete skialpové a snežnicové túry cez deň alebo počas noci s čelovkami. Pre náročnejších je k dispozícii lavínový kurz pod dohľadom medzinárodných horských sprievodcov UIMLA.

Zimná turistika na Martinských holiach

Zimná turistika v Lúčanskej Malej Fatre ponúka nielen fyzickú aktivitu. Na hrebeni uvidíte celý Turiec alebo dokonca vzdialené špičky Vysokých Tatier. Pre prechádzky s priateľmi sú na webe strediska prehľadne spracované trasy spolu s opisom a mapkou.


Ak ste fanúšikom adrenalínových športov, môžete si naplánovať prechod zimnou Ferratou HZS. Potok a železné laná sú až do marca pod snehom a ľadom. K zdolaniu ferratového chodníka budete potrebovať horolezecké mačky aj cepín. Zažite prácu s ferratovým výstrojom aj počas zimy a prekonávajte zasnežené steny či ľadopády v kaňone Pivovarského potoka.

Rodinné nedele s maskotom

Stredisko Winter Park Martinky realizuje počas lyžiarskej sezóny animátorský program. Rodiny s deťmi sa môžu tešiť na aktivity s animátormi a maskotom veveričkou Martou, ktorý prebieha počas prevádzky lyžiarskeho strediska každú nedeľu od 11:00 do 14:00. Pravidelne udržiavaný a bezplatne dostupný je aj sánkarsky svah pri detskom vleku.


Občerstvenie priamo na svahu

Lyžiarov a turistov čaká široká ponuka občerstvenia v srdci lyžiarskeho strediska. Reštaurácia Nová Ponorka zabezpečuje okrem rannej a obedovej ponuky možnosť večerného stravovania na Martinských holiach. Občerstvenie na svahu dopĺňa Snack Bar Marta s Après-ski barom.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok