Cestu pod Strečnom v blízkej dobe prerušovane uzatvoria. Bralá budú preskúmavať horolezci


Foto: Cestu pod Strečnom v blízkej dobe prerušovane uzatvoria. Bralá budú preskúmavať horolezci Foto: Ilustračné foto

Dnes 12. februára zasadal okresný krízový štáb kvôli vyhlásenej mimoriadnej situácii na ceste pod Strečnom a prípadnej realizácii záchranných prác. Prednosta okresného úradu v Žiline Kamil Ruman nás informoval o najbližších plánoch, ktoré môžu obmedziť premávku na frekventovanej ceste I/18.

Pokiaľ bude počas budúceho víkendu priaznivé počasie, na skalnom masíve bude vykonaný inžinierskogeologický prieskum. Keďže budú po skalách liezť horolezci, môže dôjsť k uvoľneniu ďalších kameňov na vozovku alebo inému narušeniu bezpečnosti premávky. Termín však zatiaľ nebol potvrdený.


Doprava bude počas prieskumu obmedzovaná v 30-minútových intervaloch. Ak zhotoviteľ potvrdí víkendový termín, premávka bude zastavovaná v sobotu 17. februára od 8:00 hod. do 16:00 hod. a v nedeľu 18. februára od 8:00 hod. do 14:00 hod.

„O tejto skutočnosti budeme informovať po potvrdení informácie od zhotoviteľa prác. Prerušovanie premávky v tomto časovom intervale bude z dôvodu bezpečnosti účastníkov cestnej premávky. V tomto prípade odporúčame vodičom využitie obchádzkovej trasy cez obec Terchová,“ uviedol Ruman.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu