Mesto sa snaží zabrániť ďalšiemu zosuvu pôdy v Bytčici. Mimoriadny stav stále platí


Foto: Mesto sa snaží zabrániť ďalšiemu zosuvu pôdy v Bytčici. Mimoriadny stav stále platí

V súvislosti s náhlym zosuvom pôdy, ktorý poškodil aj komunikáciu v žilinskej mestskej časti Bytčica, platí mimoriadny stav až do odvolania. Rozhodol o tom krízový štáb, ktorý zasadol dnes 12. februára.

Pôda sa mala uvoľniť v dôsledku výdatných dažďov, ktoré sú na túto ročnú dobu skutočne nadpriemerné. Zároveň vzniklo riziko ďalšej deformácie svahu, ktorá by mohla zapríčiniť zasypanie diaľničného privádzača. Mesto Žilina preto v piatok 9. februára o 18:00 hod. večer vyhlásilo mimoriadny stav.

„Cestná komunikácia zostáva neprejazdná. Počas víkendu sa v danej lokalite realizovali všetky neodkladné technické a stavebné opatrenia, aby sa zabránilo ďalšiemu zosuvu pôdy. Úpravy účelovej cesty prebiehali už od sobotňajšieho rána. Vytvoril sa žľab na odvádzanie povrchovej vody, prekryli sa trhliny a prepadliny a vyplnili sa zeminou,“ priblížilo mesto.

Snahou bolo počas víkendu zrealizovať všetky neodkladné opatrenia, ktoré napravia aktuálny havarijný stav tohto úseku. Zodpovedné osoby zo samosprávy situáciu naďalej monitorujú. Vstup na cestu ostáva zakázaný.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu