Hrozia ďalšie škody na autách? Na Košickej ulici v Žiline vzniká nový výtlk


Foto: Hrozia ďalšie škody na autách? Na Košickej ulici v Žiline vzniká nový výtlk

Motoristi musia v posledných týždňoch čeliť v žilinskom okrese viacerým nástrahám. Na frekventovaných úsekoch ciest prvej triedy sa objavujú závažné problémy, ktoré ohrozujú ich bezpečnosť a podpisujú sa pod nemalé škody.

Prvé nebezpečné výtlky sa objavili v okolí ulíc Ľavobrežná a Mostná. Do hlbokých jám nachádzajúcich sa v zákrutách narazilo viacero áut. Mnohí z vodičov na kritické miesta upozorňovali, správca cesty ich opravil.

O niečo neskôr pribudol rozsiahly výtlk na moste pri obci Stráňavy. Aj napriek provizórnym opravám si na ňom viacero motoristov poškodilo pneumatiky či disky. Cesta prvej triedy, po ktorej sa jazdí rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu, ohrozovala nielen majetok ale aj bezpečnosť vodičov áut.

Ďalší hlboký výtlk zakrátko pribudol na Košickej ulici priamo v zákrute smere na Ľavobrežnú. Doplatili naň niekoľkí vodiči osobných aj nákladných áut. Situáciu nevyriešilo ani jeho zasypanie štrkom. Na ďalší deň tu motoristi hlásili viacero defektov. V súčasnosti je už jama zaasfaltovaná.


Medzitým nám niekoľko motoristov nahlásilo opätovné poškodenie opravenej cesty pri obci Stráňavy. „Oprava výtlku pri odbočke na Stráňavy, pre ktorú pred týždňom dokonca uzavreli cestu, nevydržala ani týždeň! Výtlk sa opätovne tvorí a už je aj opäť označený značkou,“ napísal Juraj.

V noci zo štvrtka na piatok 9. februára si svoje osobné auto poškodil vodič Michal pri výjazde zo Žiliny do Martina. V úseku, kde sa spájajú jazdné pruhy, narazil na nebezpečnú jamu a rozsekol pneumatiku.

Spomenuté prípady však ani zďaleka nie sú všetky. Na cestách v Žiline a okolí dochádza k vznikom ďalších prepadlín a prasklín v asfaltovom kryte vozoviek. Najnovšie začali vypadávať kusy asfaltu na Košickej ulici v smere do centra mesta.

Nebezpečné miesto sa nachádza za svetelnou križovatkou s ulicou Pri celulózke v pravom jazdnom pruhu. Pri prejazde úsekom zvýšte opatrnosť, jama sa môže v krátkom čase nebezpečne zväčšiť.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu