FOTO: Vandal v Považskom Chlmci zničil autá aj vstup do budovy. Obvineným je 24-ročný mladík


FOTO: Vandal v Považskom Chlmci zničil autá aj vstup do budovy. Obvineným je 24-ročný mladík
Galéria: 3 fotky
Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

Zanechal za sebou spúšť. Večer v nedeľu 4. februára 2024 v žilinskej mestskej časti Považský Chlmec vystrájal vandal. Obvineným z trestného činu poškodzovania cudzej veci je 24-ročný muž. O prípade informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová.

Obvinený sa mal najprv zamerať na motorové vozidlo značky Volkswagen, na ktorom poškodil obe zadné dvere. Ďalej na Forde rozbil čelné sklo, poškodil prednú kapotu, zničil predné dvere z oboch strán a vyzúril sa aj na zadných ľavých dverách.

„Na vozidle Citroën mal poškodiť ľavé predné a pravé zadné dvere. Následne sa mal presunúť k súkromnej budove a poškodiť vstupné dvere a dve sklenené výplne okien,“ pokračuje s vymenovávaním škôd hovorkyňa Kremeňová

Ďalej spresnila, že uvedeným konaním vznikla predbežná škoda vo výške viac ako 266 eur. Suma však bude riadne vyčíslená v priebehu vyšetrovania.

„Vyšetrovateľka Policajného zboru spracovala podnet na návrh na vzatie obvineného muža do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodala na záver Kremeňová.
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu