Dráma na Dopravnej akadémií v Žiline! Žiak podpálil spolužiaka


Foto: Dráma na Dopravnej akadémií v Žiline! Žiak podpálil spolužiaka Foto: roj čas.sk

Záchranné zložky vyrážali v piatok 20.novembra okolo 12:00 hod. na školské pracovisko Dopravnej akadémie v Žiline. Na mieste totiž došlo k nešťastiu, pri ktorom sa zranil jeden zo žiakov. 

Študent Peter (17) horel zaživa

Mladík utrpel popáleniny na viacerých častiach tela, v čase príchodu záchranárov ležal v bolestiach na zemi. Peter sa nechtiac oblial technickým benzínom, ktorý mu vsiakol do pracovného odevu. Jeden z jeho spolužiakov ho zo žartu podpálil zapaľovačom. V tom Peter vzbĺkol a v krutých bolestiach sa zvíjal na zemi pred očami spolužiakov. 

“Neplnoletá osoba mužského pohlavia utrpela popáleniny následkom horenia vysoko horľavej látky. Osoba bola po prvotnom ošetrení prevezená do nemocnice v Žiline,” uviedol hovorca záchranárov Jozef Minár.


Rodičia podali trestné oznámenie

“Prijali sme oznámenie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Polícia sa prípadom zaoberá a z dôvodu vyšetrovania nie je možné k udalosti poskytnúť viac informácií,” uviedla policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Rodičia zatiaľ nemajú informácie o tom, aký je skutočný rozsah zranení. Celé sa to mohlo skončiť tragédiou a rodičia sú šťastní, že ich syn prežil. Dúfajú, že spolužiak, ktorý to urobil, sa ozve sám.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo