Kysučan sa mal vyhrážať 58-ročnému mužovi. Neštítil sa ani vytiahnuť zbraň


Foto: Kysučan sa mal vyhrážať 58-ročnému mužovi. Neštítil sa ani vytiahnuť zbraň Foto: Koláž – Ilustračné/freepik.com; redakcia Žilinak.sk

Popoludní v stredu 31. januára 2024 zažili zamestnanci súkromnej spoločnosti na Kysuciach vypäté chvíle. Pred ich budovu totiž dorazil neznámy, ktorý sa tu vyhrážal 58-ročnému mužovi. Svoje slová mal pritom podčiarknuť aj vytiahnutím krátkej strelnej zbrane.

„Policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Turzovka krátko po čine vypátrala a zadržala podozrivého z násilnej trestnej činnosti,“ uviedla žilinská krajská hovorkyňa Policajného zboru Gabriela Kremeňová s tým, že obvineným je 38-ročný muž z okresu Čadca.

Ten teraz čelí obvineniu z prečinu nebezpečného vyhrážania. Policajtom dobrovoľne vydal spomínanú zbraň, pričom príslušníci PZ zistili, že je vlastníkom aj ďalšej strelnej zbrane, ktorá bola taktiež zaistená. Obe má podozrivý v legálnej držbe.

„K zraneniu osôb nedošlo. Poverený príslušník PZ spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného muža do väzby.  Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodala na záver hovorkyňa Kremeňová.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu