Na odhalenie opilcov stačil jeden deň v jednom okrese. Kysučania za volantom nafúkali vyše 2 promile


Foto: Na odhalenie opilcov stačil jeden deň v jednom okrese. Kysučania za volantom nafúkali vyše 2 promile Foto: redakcia Žilinak.sk

Hliadke z Obvodného oddelenia Policajného zboru Turzovka sa v pondelok 29. januára 2024 podarilo zabrániť možnému nešťastiu. Na cestách v Čadčianskom okrese totiž zastavili dvoch vodičov, ktorí vykazovali známky opitosti.

Prvého motoristu pod parou, 50-ročného muža z okresu Čadca v aute značky Škoda, zastavili policajti v obci Klokočov krátko pred 16. hodinou. Dychová skúška u neho odhalila 1,23 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 2,56 promile.

V druhom prípade figuroval 33-ročný vodič Volkswagenu, taktiež z okresu Čadca, ktorého hliadka zastavila v obci Podvysoká len o necelé štyri hodiny neskôr. Podivnú jazdu objasnila dychová skúška. Vodič totiž nafúkal 2,96 promile.


„Poverený príslušník Policajného zboru v obidvoch prípadoch spracoval podnet na návrh na podanie obžaloby na obvinených mužov,“ uviedla na záver hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová s tým, že obaja vodiči v súčasnosti čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. 


Už od zajtra sa každý vodič, ktorý premýšľa nad tým, že by si sadol za volant po pár pohárikoch, môže zapojiť do iniciatívy Suchý február. Ten by tak okrem zdravotných benefitov pre zúčastnených priniesol aj vyššiu bezpečnosť na cesty.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: