Žilinčan ukradol koberec z posilňovne a ukryl ho. Chytili ho mestskí policajti


Foto: Žilinčan ukradol koberec z posilňovne a ukryl ho. Chytili ho mestskí policajti Foto: Ilustračné foto

Žilinskí mestskí policajti mali opäť rušný víkend. Počas uplynulých dní zistili až 223 priestupkov a asistovali aj pri záchrane ľudského života. O svojej činnosti informovali v príspevku na sociálnej sieti.

Jedným z nezvyčajných prípadov, ktoré mestská polícia riešila, bola krádež koberca zo vstupnej haly posilňovne. Ohlasovateľ poskytol hliadke záznam z bezpečnostných kamier, vďaka ktorému spoznala páchateľa. Zlodejom bol 58-ročný Žilinčan.


„Ten bol následne hliadkou zadržaný v priebehu pár minút. Ku skutku sa priznal a uviedol, že koberec schoval. Odcudzená vec bola vrátená majiteľovi. Vec rieši ďalej mestská polícia,“ priblížili policajti.


Okrem riešenia priestupkov sa mestskí policajti cez víkend podieľali aj na záchrane života. Z tiesňovej linky 112 ich totiž požiadali o prinesenie a použitie prenosného defibrilátora k 59-ročnej žene. Pacientke sa už po prvom výboji znovu obnovil tep.

„V oživovaní ďalej pokračovali zdravotníci rýchlej zdravotnej pomoci. Pri znesení pacientky po schodoch asistovala posádka hasičov,“ dodala žilinská mestská polícia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu