Práve sa deje: Opäť horí hostinec v Poluvsí


Foto: Práve sa deje: Opäť horí hostinec v Poluvsí

Dnes bol okolo 09:30 hod. ohlásený požiar v obci Poluvsie. K požiaru došlo opäť na mieste, kde včera zasahovali hasiči takmer 6 hodín. V noci bolo totiž na krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline ohlásené, že horí budova bývalého hostinca.

Príčina vzniku požiaru je opätovné rozhorenie. Na miesto práve vyrážajú hasiči z hasičskej stanice v Rajci.


Informácia k včerajšej udalosti

K požiaru boli vyslaní hasiči z Rajca. Vzhľadom na väčší rozsah požiaru a predpokladané náročné hasenie si veliteľ zásahu vyžiadal na miesto ďalšie sily a prostriedky. Na pomoc boli vyslaní aj hasiči z hasičskej stanice v Žiline a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a tiež hasiči z DHZO Poluvsie.

Hasiči po príjazde na miesto udalosti zistili, že sa jedná o dvojpodlažnú budovu v rekonštrukcii, v ktorej sa na prvom a druhom nadzemnom podlaží nachádzajú prázdne priestory na ubytovanie a kancelárske priestory. Objekt bol uzamknutý a nenachádzali sa tam žiadne osoby.

Na hasenie požiaru bolo nasadených 5 kusov hasičskej techniky a 19 hasičov. Požiar sa podarilo uhasiť krátko pred 7:00 hod. ráno.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo