Opitý Kysučan narazil do auta stojaceho pred obchodom, spôsobil škodu cez 5-tisíc eur


Foto: Opitý Kysučan narazil do auta stojaceho pred obchodom, spôsobil škodu cez 5-tisíc eur Foto: Ilustračné foto

Sadol si za volant opitý a zničil cudzí majetok, do väzenia však nepôjde. Okresný súd v Žiline riešil koncom decembra prečin Kysučana, ktorý ohrozil pod vplyvom návykovej látky ostatných účastníkov cestnej premávky.

Nezodpovedný vodič sa v októbri minulého roka rozhodol šoférovať napriek tomu, že predtým pil alkoholické nápoje. Nasadol do auta značky Volkswagen Tiguan a vyšiel na cestu, dlho si však nezajazdil.

Pri prechádzaní ľavotočivou zákrutou nezvládol vedenie vozidla a zišiel z komunikácie pred miestnu predajňu. Tam práve parkovalo auto značky Škoda Superb, do ktorého opitý vodič narazil. Spôsobil tak škodu vo výške 5 393 eur.„Po tomto vozidlo odparkoval na odstavnej ploche pred predajňou, následne sa na miesto dostavila hliadka obvodného oddelenia Policajného zboru, ktorá ho vyzvala, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie alkoholu v dychu,“ píše sa v trestnom rozkaze.

Merací prístroj zaznamenal v jeho dychu 1,13 promile alkoholu. Za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky mu súd vymeral trest odňatia slobody na tri mesiace, ten však podmienečne odložil na rok. Vodičovi bolo okrem toho zakázané viesť motorové vozidlá najbližších 5 rokov a 7 mesiacov.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: