Strechu zo žilinského kostola odnášali dva mesiace. Zlodejom hrozí 10 rokov za mrežami


Foto: Strechu zo žilinského kostola odnášali dva mesiace. Zlodejom hrozí 10 rokov za mrežami Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Dnes dopoludnia sme informovali o kurióznej krádeži v centre Žiliny. Z františkánskeho kostola Svätej Barbory na Hurbanovej ulici niekto odcudzil veľkú časť strechy. Polícia uverejnila ďalšie informácie k prípadu.

Neznámy páchateľ odcudzil medené plechy zo strechy v rozmeroch najmenej 50 metrov štvorcových. Do kostola mal chodiť približne dva mesiace a krytinu postupne odnášal.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline v súvislosti s uvedenou udalosťou začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže.  V tomto prípade hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na 3 až desať rokov. Po páchateľovi intenzívne pátrame,“ priblížila Zuzana Šefčíková, hovorkyňa žilinskej polície.

Policajti prosia širokú verejnosť o pomoc s vypátraním zlodeja. Pokiaľ máte o prípade akékoľvek informácie, kontaktuje linku 158. Ďalšie okolnosti tohto zločinu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu