Kým po Žiline behajú diviaky, na Orave stretnete mierumilovnejšie prasiatka


Foto: Kým po Žiline behajú diviaky, na Orave stretnete mierumilovnejšie prasiatka Foto: Facebook/Ni Ka

V meste Žilina je dlhodobý problém s diviakmi, ktoré sa pohybujú v tesnej blízkosti ľudských obydlí či miest určených na rekreáciu. V minulosti ich stretávali najmä obyvatelia Hájika, tento rok však desili aj Solinkárov a Vlčinčiarov.

Jednu rodinku divých zvierat, ktorá sa pohybovala v oblasti miestneho lesoparku, koncom roka 2023 zastrelili poľovníci, ďalšie jedince však naďalej spôsobujú nepríjemnosti občanom.


Kým v Žiline riešia diviaky, na Orave sa včera 3. januára vodiči vyhýbali o niečo mierumilovnejším prasiatkam. Obyvateľov obce Vyšný Kubín totiž prekvapili dve svine domáce, ktoré sa pohybovali v blízkosti obecného úradu.


„Vo Vyšnom Kubíne pri futbalovom ihrisku sa potulujú dve ošípané, pred chvíľou nám prebehli cez cestu, zvýšte opatrnosť,“ varovala včera miestna obyvateľka na sociálnych sieťach.

Svoj príspevok uverejnila vo viacerých skupinách združujúcich ľudí z okolia, kde zároveň vyzývala na hľadanie majiteľa. Ten sa, našťastie, po krátkej dobe skutočne našiel a prasiatka sú už v bezpečí doma.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu