VIDEO: Známy žilinský podnik vykradli cez deň traja cudzinci. Odniesli si buksu s tržbou


Foto: VIDEO: Známy žilinský podnik vykradli cez deň traja cudzinci. Odniesli si buksu s tržbou Foto: Pub u Joža

Koniec roka 2023 sa vyvinul nepriaznivo pre majiteľov jedného z reštauračných zariadení v Žiline. V obľúbenom podniku Pub u Joža, ktorý sídli na Bulvári, došlo vo štvrtok 28. decembra ku krádeži.

Podľa záberov z bezpečnostných kamier vošli do reštaurácie krátko po 16:00 hod. popoludní traja muži. Zdržali sa síce menej než 15 minút, počas tej doby sa však stále pohybovali v blízkosti baru. Čašníčka, ktorá vtedy pracovala, tvrdí, že išlo s najvyššou pravdepodobnosťou o cudzincov.

„Bola zo organizovaná skupina, prišli spoločne, jeden si sadol za bar a dvaja sedeli vedľa baru, objednali si kávu a minerálku. Keď čašníčka chodila, stále sa snažili sa zmocniť buksy za barom,“ napísal majiteľ podniku.


Dva pokusy odcudziť barmanskú peňaženku zachytáva aj priložené video zaznamenané kamerami v reštaurácii. Muž sediaci za barom natiahol ruku popod výčapné zariadenie, buksu sa mu však ani raz nepodarilo chytiť.


O niekoľko minút neskôr sa k baru postavil jeho kolega, ktorý peňaženku zobral. Následne celá trojica v zhone odišla. Z Pubu u Joža si podľa majiteľa odniesli tržbu približne 500 eur.

„Môžeme potvrdiť, že dňa 28. decembra 2023 bola policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Žilina – západ vyslaná na preverenie oznámenia na ulicu A. Bernoláka v Žiline, kde z reštauračného zariadenia mala byť odcudzená finančná hotovosť.  V súvislosti s touto udalosťou vykonávame všetky potrebné úkony s cieľom riadneho objasnenia skutku,“ uviedla hovorkyňa žilinskej polície Gabriela Kremeňová.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu