Policajti chytili ďalších vodičov v ťažkom stave opitosti, najnižšia nameraná hodnota bola 2,27 promile


Foto: Policajti chytili ďalších vodičov v ťažkom stave opitosti, najnižšia nameraná hodnota bola 2,27 promile Foto: Redakcia Žilinak.sk

Strata zábran, zvýšenie sebavedomia, ale aj chyby v koordinácii, závraty a točenie hlavy. Toto všetko sprevádzalo vodičov, ktorí sa v závere roka rozhodli sadnúť si za volant pod vplyvom alkoholu. Počas posledného týždňa sa polícii v Žilinskom kraji podarilo odhaliť celkovo štyroch motoristov, ktorí jazdili v ťažkom stave opitosti.

V najvážnejšom prípade dychová skúška odhalila hodnotu 3,02 promile. Išlo o prípad z Martina, kde vodič podivnou jazdou upútal pozornosť hliadky. Podobný výsledok, a to 2,79 promile, patril 58-ročnému motoristovi. Ten na Silvestra v popoludňajších hodinách spôsobil dopravnú nehodu na D1 pri Bánovej v smere na Žilinu.

Za ostatnými regiónmi nezaostávala ani Orava, kde policajná hliadka zastavila v obci Zázrivá 50-ročného muža vo vozidle Peugeot. 

„50-ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,09 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,27 promile. Následným šetrením bolo zistené, že muž bol za obdobný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky v predchádzajúcich 24 mesiacoch postihnutý,“ spresnila krajská žilinská hovorkyňa PZ Gabriela Kremeňová.


Silvestrovskú noc bujaro oslávil 19-ročný muž, ktorý však následne nerozvážne nastúpil do auta a 1. januára 2024 vyrazil v skorých ranných hodinách na cesty. V obci Nesluša na Kysuciach spôsobil nehodu, po ktorej bola u neho vykonaná dychová skúška s výsledkom 2,54 promile alkoholu v dychu.

Všetci spomenutí v súčasnosti čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Problémom sa pritom nevyhne ani vodič, ktorý sa odmietol podrobiť dychovej skúške, ani dvaja opití vodiči nemotorových vozidiel.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie,“ uzavrela hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu