Zvieratá v záchrannej stanici na Orave prežili stresujúci Silvester. Správca zrušil januárové prehliadky


Foto: Zvieratá v záchrannej stanici na Orave prežili stresujúci Silvester. Správca zrušil januárové prehliadky Foto: redakcia Žilinak.sk

V Záchrannej stanici pre zranené živočíchy Zázrivá nájdu ročne dočasný domov stovky živočíchov. Niektoré z nich pritom zostávajú v obci na Orave aj nastálo. V prírode by si totiž samé neporadili, no vďaka láskavej starostlivosti správcov stanice dostávajú druhú šancu na život.

Stanica sa dlhodobo teší priazni verejnosti. O jej dobrom mene vedia nielen domáci, ale aj ľudia za hranicami obce či regiónu. Aj napriek tomu každoročne čelí, rovnako ako aj jej bezbranní obyvatelia, rovnakému problému.

„Vzhľadom na nočný priebeh odpaľovania petárd a ohňostrojov v tesnej blízkosti záchrannej stanice, sme sa rozhodli zrušiť nedeľné prehliadky v našej záchrannej stanici,“ uviedol správca stanice po náročnej silvestrovskej noci v príspevku na sociálnej sieti.


Obmedzenie má predbežne potrvať počas celého januára. Rovnako sa rušia aj rezervácie, ktoré si záujemcovia o návštevu stanice vytvorili vopred cez portál Visblee. Zvieratá tak po veľkom návale stresu môžu opäť nájsť pokoj.

„Ďakujeme vám za porozumenie a tiež úprimne a zo srdca ďakujeme všetkým slušným a empatickým susedom a chatárom. Veľmi si to vážime. Ďalej sa k problematike vyjadrovať už nebudeme,“ dodáva na záver vedenie stanice. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: