VIDEO: Ako pokračuje výstavba D3 na Kysuciach a R3 na Orave?


Foto: VIDEO: Ako pokračuje výstavba D3 na Kysuciach a R3 na Orave? Foto: Facebook/Národná diaľničná spoločnosť

Stavebné práce na najväčších cestách v Žilinskom kraji neustále napredujú. Národná diaľničná spoločnosť na sociálnej sieti opäť uverejnila video, ktoré zachytáva pokrok na stavbách diaľničného privádzača D3 na Kysuciach a rýchlostnej komunikácie R3 na Orave.

Úsek rýchlostnej cesty R3 medzi Tvrdošínom a Nižnou má už založené všetky mosty, väčšina z nich má dokončenú aj spodnú stavbu, opory a piliere. Aktuálne pracovníci budujú násypy, sanujú podložie, realizujú výkopy a odkopy v zárezoch a priepusty.

„Zároveň začali práce na odlučovačoch ropných látok a na ďalších častiach cestnej kanalizácie. Na mostných objektoch pokračujú práce na nosných konštrukciách, rímsach či prechodových oblastiach,“ priblížili diaľničiari.Významný posun zaznamenala aj stavba diaľničného privádzača na úseku Brodno - Kysucké Nové Mesto. Na novovybudovanej okružnej križovatke na ceste tretej triedy už bola spustená premávka.

„Čo sa týka výstavby ostatných objektov, prebieha výstavba na mostoch, upravuje sa terén pod mostom, osadzujú sa zvodidlá, ukladá sa obrusná vrstva vozoviek, avšak s ohľadom na aktuálne klimatické podmienky,“ dodala Národná diaľničná spoločnosť.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: