Nehoda na ceste zo zápasu: Súperi pomáhali posádke, ktorá skončila v poli pri Martine


Foto: Nehoda na ceste zo zápasu: Súperi pomáhali posádke, ktorá skončila v poli pri Martine Foto: Rudolfino Kralovanský

Len niekoľko minút delí súťaživosť od vďaky. Koncom novembra sa o tom presvedčili účastníci Turčianskej florbalovej ligy. Na ceste zo zápasu skončilo vozidlo jedného mužstva v poli, na pomoc mu prišli súperi.

V Športovom centre v Diakovej sa vo štvrtok 30. novembra uskutočnil florbalový zápas medzi mužstvami Fbk Bernoláčik a Zenit. Medzi poslednými odchádzal z podujatia Rudolf so svojím synom. Pár metrov pred Martinom si všimli niekoľko blikajúcich vozidiel.

„Vedeli sme, že sa niečo deje, cesta bola zasnežená, neodhrnutá, a báli sme sa, aby bolo všetko v poriadku, pretože majáky tam ešte neboli (ani napokon nebolo treba). Keď sme prišli bližšie, všimli sme si auto v poli a na krajnici stáť štyri autá,“ opísal hrozivý pohľad hráč Rudolf z Fbk Bernoláčik.


Po dôkladnejšom pohľade si uvedomil, že vozidlo mimo cesty patrí jeho spoluhráčovi. Zastavil preto za posledným autom, obliekol si reflexnú vestu a išiel skontrolovať kamaráta. Tam ho však čakalo prekvapenie.


„,Potešilo’ ma, keď som pri jeho aute videl chalanov z tímu súpera, ako sa mu snažia pomôcť. Pred pár minútami sme boli súperi na palubovke a o dva kilometre ďalej sme si navzájom pomáhali!“ vysvetlil Rudolf.

Posádka havarovaného vozidla bola našťastie v poriadku, v poli skončila len preto, že popred auto prebehlo zviera. Po dupnutí na brzdu sa vozidlo dostalo do šmyku a stiahlo ho mimo cesty.

Nakoniec všetci pomáhajúci spojili sily, dočasne zastavili premávku a vytiahli auto naspäť na vozovku. „Za pár sekúnd bolo auto na ceste, poďakovali sme všetkým zúčastneným, podali si ruky a išli bezpečne do svojho cieľa,“ zakončil príbeh plný zvratov Rudolf.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu