Medovníčky z kysuckej obce potešia na Štedrý deň pacientov a personál nemocnice v Čadci


Foto: Medovníčky z kysuckej obce potešia na Štedrý deň pacientov a personál nemocnice v Čadci Foto: Ilustračné/freepik.com

V čase, kedy väčšina z nás túži po teple domova a rodinnej pohode, nezabúdajme ani na tých, ktorým sa toto želanie nemôže splniť. S úmyslom priniesť radosť a pohodu počas sviatočného obdobia aj do nemocničných izieb vedenia obce Vysoká nad Kysucou vyzýva obyvateľov, aby sa zúčastnili dobročinnej aktivity.

„V snahe skrášliť Štedrý deň zamestnancom a pacientom Kysuckej nemocnice s poliklinikou Čadca a dokázať im, že sú ľudia ktorí na nich myslia, sa obraciame na všetky šikovné vysocké gazdinky, aby oprášili svoje recepty a upiekli vianočné medovníčky plné lásky a vianočného pokoja,“ predstavila myšlienku obec v príspevku na sociálnej sieti.

Ako ďalej spresňuje, počet medovníkov, ktoré je možné odovzdať, nie je nijakým spôsobom obmedzený. Potrebné je len doniesť ich najneskôr do stredy 19. decembra 2023 do 15. hodiny na Obecný úrad vo Vysokej nad Kysucou na úsek sociálnych vecí. Odtiaľ voňavé koláče poputujú k riaditeľovi nemocnice, aby na Štedrý deň potešili hospitalizovaných pacientov aj personál.

„Ak nemáte možnosť medovníčky doručiť osobne dajte nám prosím telefonicky vedieť a my prídeme k vám,“ ponúka obec náhradný spôsob doručenia tradičnej dobroty. Tak ako, zapojíte sa do predvianočnej aktivity aj vy?


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu