Opitý vodič s takmer 3 promile narazil do budovy v Čadci, ďalší pri Ružomberku nabúral do stromu


Foto: Opitý vodič s takmer 3 promile narazil do budovy v Čadci, ďalší pri Ružomberku nabúral do stromu Foto: KR PZ Žilina

Napriek tomu, že nepriaznivé počasie v posledných dňoch zvyšuje riziko dopravných nehôd na cestách, niektorí vodiči v Žilinskom kraji sa pred jazdou aj tak potužia alkoholom. Policajné hliadky sa preto naďalej zameriavali na kontroly triezvosti motoristov.

V stredu 29. novembra zaznamenali viacerých nezodpovedných vodičov, ktorí si za volant sadli pod vplyvom alkoholu. Na miestnej komunikácii v Čadci zastavila hliadka vodiča, ktorý sa nedokázal preukázať oprávnením viesť motorové vozidlá. Policajti následne zistili, že muž má súdom zakázané šoférovať. Pri dychovej skúške navyše nafúkal 2,25 promile.

Ďalšieho motoristu zastavili policajti medzi mestami Tvrdošín a Trstená. Ten pri kontrole nafúkal 1,27 promile alkoholu. Obidvaja boli poverenými príslušníkmi Policajného zboru obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Dvaja vodiči spôsobili v rovnaký deň dopravné nehody. Prvý z nich išiel krátko pred 20:00 hod. večer od obce Lisková do obce Turík, pričom stratil kontrolu nad vozidlom pri prejazde ľavotočivou zákrutou. Vyšiel mimo vozovky a narazil do stromu. Privolaná polícia skontrolovala alkohol v jeho dychu - nafúkal až 1,65 promile. Následne bol prevezený na ošetrenie do nemocnice.

„V meste Čadca, v ten istý deň v čase okolo 22:00 hod.  pri obchodnom centre došlo k dopravnej nehode. Šetrením bolo zistené, že 24-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Mazda po parkovisku pri obchodnom centre. Následne prednou časťou narazil do ľavej časti budovy a zostal stáť. Vodič  sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2,85 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. K zraneniu osôb pri dopravnej nehode nedošlo. Aj títo dvaja vodiči už  čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ priblížila hovorkyňa žilinskej polície Gabriela Kremeňová.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu