Páchateľ, ktorý do poľa na Kysuciach vyhádzal interiér auta, bol odhalený. Prečo to spravil?


Foto: Páchateľ, ktorý do poľa na Kysuciach vyhádzal interiér auta, bol odhalený. Prečo to spravil? Foto: Facebook/Údržba mesta Kysucké Nové Mesto

Začiatkom novembra sme informovali o čiernej skládke, ktorá vznikla v blízkosti Neslušského rybníka. Neznáma osoba tam do poľa vyhádzala interiér motorového vozidla. Mestská polícia Kysuckého Nového Mesta odhalila páchateľa.

Občania mesta podivný nález oznámili polícii 6. novembra. Tá prípad začala vyšetrovať a vypočula viaceré osoby, ktoré pomohli zistiť, kto je za skládku nekovových častí automobilu zodpovedný. Policajti taktiež preverili, či niekto neodovzdal zvyšok vraku v miestnych zberných surovinách.

„Podľa miesta nálezu skládky a fotodokumentácie sa dalo predpokladať, že sa jedná o skládku, ktorú tvorili veci z motorového vozidla, ktoré nie je možné odpredať v zberných surovinách. Táto verzia sa neskoršie aj potvrdila,“ uviedol náčelník mestskej polície Miloš Smrek.

Policajti zistili, že páchateľ nebýva v Kysuckom Novom Meste. Pri vypočúvaní, ktoré prebehlo v pondelok 27. novembra, sa k vytvoreniu skládky priznal. Povedal tiež, že vrak skutočne odovzdal na zbernom dvore mimo mesta. Páchateľ prisľúbil, že do konca roka 2023 časti auta z poľa odstráni a odvezie ich do zberných surovín.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu