- 26. nov 2023 o 11:04
Labuť narazila do protihlukových zábran na diaľnici. S otrasom mozgu a zraneniami ju previezli do Zázrivej
Záchranná stanica pre zranené živočíchy Zázrivá prijala minulý týždeň ďalšieho vtáčieho pacienta. Priviezli ho zamestnankyne Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy. Informovala o tom stanica na svojej facebookovej stránke.
Labuť sa zranila na Považí, kde počas letu nešťastne narazila do protihlukovej steny vedľa diaľnice. Spôsobila si pritom otras mozgu, narušenie pohybovej motoriky a ďalšie poranenia. Pod starostlivým dohľadom Macekovcov sa však už úspešne zotavuje na jazierku v Zázrivej.
„Keď sa všetky boľačky zahoja, pôjde späť na veľký Váh. Chceme poďakovať všetkým ochotným ľuďom, ktorí pomohli pri jej záchrane,“ napísala záchranná stanica.
Súvisiaca téma
Záchranná stanica v Zázrivej varuje: Nechytajte malých ježkov, spravíte z nich siroty