VIDEO: Podivné manévre parkujúcej vodičky v centre Žiliny skončili haváriou. Z miesta ušla


Foto: VIDEO: Podivné manévre parkujúcej vodičky v centre Žiliny skončili haváriou. Z miesta ušla Foto: Čitateľ

Nezodpovedná vodička v centre Žiliny najskôr nevedela zaparkovať, potom nabúrala do cudzieho auta a ušla z miesta nehody. O udalosti nás informoval čitateľ, ktorý nám zároveň zaslal kamerový záznam.

Incident sa odohral v utorok 21. novembra krátko pred poludním na jednosmernej ulici M. R. Štefánika, na ktorej bol nedávno zmenený systém parkovania zo šikmého na pozdĺžny. Žena za volantom osobného motorového vozidla značky BMW sa pokúšala zastaviť na dvoch parkovacích miestach.

Najskôr sa dlhšiu dobu snažila zaparkovať na ľavej strane cesty, ani raz sa jej však nepodarilo vojsť na miesto pod správnym uhlom. Následne túto snahu vzdala a prešla na opačnú stranu komunikácie. Hoci tu mala vozidlo len za sebou, zaparkovala až po niekoľkých viac či menej úspešných pokusoch. Zastavila tesne pred červeným autom značky Škoda Fabia, aj keď pred ňou ostali viac než dva metre voľného miesta.


Potom, ako po štyroch minútach trápenia seba aj ostatných vodičov konečne zaparkovala, vystúpila žena spolu s dieťaťom a odišli smerom od centra. Po necelej hodine sa vrátili k vozidlu a opäť doň nastúpili. Jedinou úlohou vodičky bolo otočiť volant doľava a bezpečne vyjsť z parkovacieho miesta (smerom dopredu). Namiesto toho však z neznámych dôvodov zaradila spiatočku a cúvaním narazila do červenej Fabie za ňou tak, že ju posunula. Napriek tomu, že sa jej okoloidúci snažili dohovoriť, žena z miesta nehody ušla.

Jeden zo svedkov kontaktoval po incidente mestskú políciu, ktorej poslal aj videozáznam zachytávajúci celú udalosť. Situáciu však môže riešiť najmä majiteľ červeného vozidla, do ktorého vodička nabúrala.
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu