Policajný pes vyčuchal drogy u mladíka, ktorý sa viezol vlakom z Čadce do Žiliny


Foto: Policajný pes vyčuchal drogy u mladíka, ktorý sa viezol vlakom z Čadce do Žiliny Foto: Facebook/Polícia SR-Žilinský kraj

Počas minulého týždňa pokračovala v Žilinskom kraji policajná akcia Modrá 24, ktorá je zameraná na bezpečnosť v železničnej doprave. Počas nej sa policajtom podarilo zaistiť omamnú alebo psychotropnú látku. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

Podozrivú plastovú 2-litrovú fľašu s tmavozelenou hmotou našiel služobný pes Fosfo, ktorého viedol kynológ z Martina. Mal ju u seba len 19-ročný mladík, ktorý cestoval vlakom EC 141 Ostravan medzi Čadcou a Žilinou. Drogy mal podľa polície prechovávať pre vlastnú potrebu.

„Zaistená látka bude podrobená kriminalistickej expertíze. Poverený príslušník Oddelenia železničnej polície Policajného zboru Žilina v uvedenej veci začal trestné stíhanie pre prečin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi,“ uviedla žilinská polícia s tým, že na prípade naďalej pracuje.


Prečítajte si viac: