Žilinskí krajskí poslanci budú rokovať o petícii za zachovanie strednej školy na Sasinkovej ulici


Foto: Žilinskí krajskí poslanci budú rokovať o petícii za zachovanie strednej školy na Sasinkovej ulici

V pondelok 27. novembra 2023 o 10:00 hodine sa v budove Úradu Žilinského samosprávneho kraja uskutoční 9. zasadnutie krajských poslancov. V zverejnenom programe schôdze majú 27 bodov, ktorými sa budú zaoberať. 

Jedným z nich je aj Petícia za zachovanie „Strednej odbornej školy podnikania, Sasinkova 45, Žilina“. Iniciatíva vznikla ešte predtým, ako poslanci v septembri tohto roka odhlasovali zlúčenie dvoch žilinských škôl, pričom žiakov zo Sasinkovej majú od septembra roku 2024 presťahovať do Spojenej školy v Bytčici.

Petíciu od vytvorenia podpísalo viac ako 1200 ľudí. Občania v nej žiadajú vedenie kraja, aby sa uvedené školy nezlúčili. Argumentmi pritom bola dobrá dostupnosť školy v centre mesta či zmodernizované učebne. 

Do akej miery poslanci plánujú prihliadať na body uvedené v petícii zatiaľ nie je známe, ukáže to až rokovanie. Ak by sa však predmetné školy predsa len rozhodli nezlúčiť, museli by zrušiť uznesenia prijaté v septembri. Viac o celej kauze si môžete prečítať v týchto starších článkoch:

Prečítajte si viac: