V priebehu uplynulého víkendu zistila žilinská mestská polícia 376 priestupkov, z toho až 81 na úseku verejného poriadku. Ako informujú na sociálnej sieti, medzi najčastejšie patrili konzumácia alkoholu na verejnosti alebo osobami mladšími ako 18 rokov, rušenie nočného pokoja, ale aj poškodzovanie majetku.
Policajti počas služby vyrazili za mladíkom maskovaným šatkou, ktorého spozoroval jeden z obyvateľov. Zapálil veľkokapacitný kontajner na zmesový komunálny odpad a následne unikal mestom na kolobežke. Požiarom boli poškodené aj dve vozidlá, ktoré stáli v blízkosti kontajnera. Mestskí policajti páchateľa úspešne vypátrali a následne odovzdali Policajnému zboru.
Okrem hliadkovania v uliciach policajti pomohli aj staršej žene, ktorá v nočných hodinách spadla v byte na zem a sama sa nedokázala postaviť. Neskôr spolu so zdravotníkmi zaistili nehybné telo približne 50-ročného muža. „Nejavil známky života, po následných vyšetreniach prítomný lekár skonštatoval úmrtie osoby,“ dopĺňajú policajti.
Zdroj: Facebook/Mestská polícia Žilina