DASATO chce zlepšovať vzdelávanie v Žiline. Svoje sily spojili so značkou Be Lenka


Foto: DASATO chce zlepšovať vzdelávanie v Žiline. Svoje sily spojili so značkou Be Lenka Foto: DASATO

Nezisková vzdelávacia organizácia DASATO prichádza do Žilinského kraja. Inovatívny program oslovil aj známu spoločnosť Be Lenka, ktorá sa rozhodla zapojiť do vytvárania príležitostí pre mladých ľudí a prepájania ich zručností s praxou.

Program DASATO vzdeláva Slovákov z troch krajov už šesť rokov. Za toto obdobie mal viac než 340 študentov a absolventov. Získal už niekoľko ocenení a jeho spoluzakladateľka Terézia Mihalovič Lukáčová sa dokonca tento rok dostala do prestížneho rebríčka Forbes 30 pod 30.

„Keď som prvýkrát počula o DASATO Academy, vravím si - veď toto je z časti presne to, do čoho sme sa chceli ,obuť’. Študovala som na troch kontinentoch. Zažila som na vlastnej koži, aké dôležité je nie memorovať poučky, ale učiť sa na príkladoch z praxe prostredníctvom rôznych simulácií, workshopov a zadaní pre inovatívne firmy,“ okomentovala spoluprácu s DASATO PR manažérka firmy Be Lenka Martina Zvolenská.


Okrem toho, že s novou spoluprácou sa DASATO akadémia rozširuje do Žiliny, chystá aj niekoľko noviniek, akcií a iných foriem praktického vzdelávania. Jej zakladatelia sa pritom inšpirovali inovatívnymi postupmi, ktoré zažili v zahraničí.

„DASATO už nie je len ročný program pre stredoškolákov, ale snažíme sa meniť školstvo na Slovensku a priniesť aj systematické zmeny. Zlepšiť vzdelávanie mladých a ich pripravenosť na budúcnosť je našou prioritou,” hovorí Terka, CEO DASATO.


O úspešnosti akadémie hovoria aj čísla. Zatiaľ čo pred vstupom do programu vedelo len necelých 37 % študentov, čo chcú v budúcnosti robiť, toto číslo vzrástlo po jeho ukončení na takmer 77 %. Viac než 90 % stredoškolákov dokáže po skončení DASATO presne definovať svoje silné stránky.

Spoločnosť Be Lenka sa rozhodla expanziu podporiť najmä preto, aby mladým ľuďom ukázala, že zmeniť svoju budúcnosť dokážu aj z domu - zo Žiliny. Pomôžu im v tom stáže, komunikácia s profesionálmi v rôznych odvetviach, diskusie, workshopy a praktické projekty pre súkromný, neziskový aj verejný sektor.


„My sme dokázali, že sa to dá aj zo Žiliny - chceme preto inšpirovať mladú generáciu, aby ostala v našom kraji, prípadne sa po skúsenostiach zo zahraničia vrátila. Preto sme neváhali a obúvame sa do novej spolupráce naplno. Náš kraj čakajú skvelé časy a teším sa, že aj pod našou taktovkou budú vznikať nové skvelé inovatívne projekty. Chceme byť súčasťou zmeny v našej krajine a chceme poskytnúť vedomosti a skúsenosti mladej generácii, ktorá potiahne Slovensko znovu o krok ďalej,“ vysvetlil svoju motiváciu Juraj Fehervari, CEO a majiteľ značky Be Lenka.

Ročný program pre študentov stredných škôl DASATO Academy začne v Žiline v septembri budúceho roka. Prihlasovanie do programu však bude otvorené už od januára 2024. Prihlášku a viac informácií o možnostiach inovatívneho vzdelávania nájdete TU.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu