FOTO: Po výmene parovodu sa cesta prepadla aj na Solinkách, dodnes ju neopravili


FOTO: Po výmene parovodu sa cesta prepadla aj na Solinkách, dodnes ju neopravili
Galéria: 3 fotky

V uplynulých dňoch sme zverejnili upozornenie k prepadnutej vozovke na žilinskom Bulvári, kde sa asfalt po oprave prepadol tak, že vznikla veľká a pre vodičov takmer neviditeľná jama. K situácii došlo v mieste nedávno zasypaného výkopu po výmene parovodu.

V súčasnosti je nebezpečný úsek vyznačený zvislým dopravným značením a v týchto dňoch by mala prebiehať jeho oprava. V reakcii na článok nás však oslovili niektorí čitatelia, ktorí poukázali na podobný prípad pri sídlisku Solinky. Tam problém pretrváva viac ako tri roky a pomaly sa zhoršuje.


Ešte v roku 2019 sa na frekventovanej ceste medzi sídliskami Vlčince a Solinky realizovala veľká výmena parovodu za horúcovod. Po ukončení prác zhotovili na ceste nový asfaltový povrch. Ten bol natoľko nerovný, že museli jeho výmenu zopakovať.

Rekonštrukcia zrekonštruovanej vozovky prebehla v lete 2020. Síce vtedy nový koberec zrealizovali kvalitnejšie, stále sa v ňom nachádzajú prepadliny alebo nerovnosti. Tie sa postupne zhoršujú.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

„Na ceste od lesoparku smerom k Solinkám sú na pomerne novom asfaltovom koberci dve prepadliny. Objavili sa tam chvíľu po natiahnutí asfaltu. Odvtedy je to už asi dva roky a stále sa to zhoršuje resp. prepadá. Na to, že cestu opravovali dvakrát to stále nie je dobré,“ napísal Pavol, ktorý po ceste jazdí pravidelne.


Mesto Žilina ako správca cesty do dnešného dňa nepristúpilo k oprave a pravdepodobne sa ani nepodarilo zrealizovať reklamáciu. V roku 2020 pritom hovorca potvrdil, že problém evidujú a budú ho riešiť.

„Mesto Žilina si bude nárokovať odstránenie vzniknutej vady u investora stavby. Vzhľadom na súčasné obdobie a poveternostné podmienky je predpokladaná oprava uvedeného úseku na jar budúceho roka,“ uviedol pred tromi rokmi vtedajší hovorca Vladimír Miškovčík.Prečítajte si viac: