Na Orave chcú zlepšiť ochranu detí pred alkoholizmom. Dôležitým je aj vzťah medzi rodičom a dieťaťom


Foto: Na Orave chcú zlepšiť ochranu detí pred alkoholizmom. Dôležitým je aj vzťah medzi rodičom a dieťaťom Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Polícia v Žilinskom kraji vykonáva kontroly zákazu podávania alkoholu neplnoletým osobám na pravidelnej báze, pričom mnohokrát dôjde k odhaleniu porušenia zákona. Polícia sa preto aj s ostatnými inštitúciami naďalej snaží o zefektívnenie spolupráce pri zabezpečení ochrany maloletých pred alkoholizmom. 

S týmto zámerom bolo Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny SR v Námestove zorganizované multidisciplinárne pracovné stretnutie, ktorého sa zúčastnili policajti z Dolného Kubína, kriminálnej polície a základných útvarov poriadkovej polície z Námestova, Zákamenného, Trstenej a Tvrdošína. Rovnako však boli prítomní aj zástupcovia súdu, prokuratúry a mestskej polície. 

„Účelom stretnutia bolo skoordinovať a nastaviť spoluprácu, určiť si kompetencie a zvýšiť jej efektivitu pri ochrane maloletých a mladistvých osôb pred alkoholizmom a inými toxikomániami, ktoré sú žiaľ v našej spoločnosti,“ spresnila krajská žilinská polícia v príspevku na sociálnej sieti, kde zároveň zverejnila kľúčovú radu v boji s týmto problémom.

Je ňou potrebná komunikácia medzi rodičmi a deťmi. Len tak totiž môžu mať dospelí prehľad o tom, kde, s kým a ako trávia ich deti svoj voľný čas. V opačnom prípade sa maloletí môžu uchýliť k protiprávnemu konaniu, a to v niektorých prípadoch aj pod hrozbou násilia.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: