Po štyroch rokoch to konečne vyšlo! Žilina bude hostiť majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov


Foto: Po štyroch rokoch to konečne vyšlo! Žilina bude hostiť majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov Foto: ilustračné - Hokejbal - Žirafa CVČ Žilina Navštíviť

Žilina bude hostiť majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov. Medzinárodné hokejbalové tímy zavítajú do Žiliny budúci rok od 4. do 7. júla. Šampionát sa mal na severe Slovenska uskutočniť už v roku 2020, no podujatie sa pre pandémiu a vojenský konflikt na Ukrajine posunulo o štyri roky. 

Slovensko bude hostiť majstrovstvá sveta v kategóriách chlapcov do 16 a 18 rokov. „Tým, že sme mali šampionát organizovať aj predtým, podpora a rozhodnutie ISBHF boli jednohlasné. Teší ma, že sme opäť dostali dôveru. Teraz nás čaká tvrdá drina, aby sme mohli pripraviť svetovej juniorskej elite nezabudnuteľný týždeň,” upresnil prezident Slovenskej hokejbalovej únie (SHbÚ) Miroslav Dragun.

Žilina bola pre vedenie SHbÚ prvou voľbou. „Má existujúcu športovú infraštruktúru, nakoľko zimný štadión v tomto meste disponuje dvoma plochami. A k voľbe Žiliny ako miestu konania prispel nepochybne aj dobrý rozvoj tohto športu v Žilinskom kraji. Navyše máme s týmto mestom niekoľkoročnú overenú spoluprácu. Sme radi, že nám pán primátor Fiabáne opäť podal pomocnú ruku,” dodal predseda organizačného výboru Ondrej Buday.

Slovenskí juniori patria medzi svetovú špičku, na uplynulom šampionáte v Liberci, ktorý sa konal tento rok na prelome júna a júla, skončili strieborní. Na zatiaľ poslednom šampionáte na Slovensku v Bratislave získali tituly majstrov sveta.

„Naším slovenským hokejbalovým tímom prajem veľa úspechov na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Žiline. Je to pocta pre naše mesto a verím, že ich športový výkon prinesie radosť aj našej krajine, ktorú budú reprezentovať v tom najlepšom smere,“ dodal primátor mesta Žilina, Peter Fiabáne. 


Prečítajte si viac: