FOTO: Mladé dievčatá z Kysúc sú vicemajsterkami sveta! Mažoretky Asanka slávia úspech


FOTO: Mladé dievčatá z Kysúc sú vicemajsterkami sveta! Mažoretky Asanka slávia úspech
Galéria: 10 fotiek
Foto: Facebook/Mesto Kysucké Nové Mesto

Mladučké Kysučanky priniesli domov významné ocenenia. Mažoretky Asanka z Kysuckého Nového Mesta sa stali vicemajsterkami sveta. O skvelé správy sa na svojej oficiálnej facebookovej stránke podelila samospráva. 

Talentované dievčatá vycestovali na majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe do chorvátskeho Zadaru. Napriek silnej konkurencii sa seniorkám aj juniorkám podarilo ukázať svoje schopnosti a umiestniť sa na výborných priečkach.

Staršie mažoretky sa stali I. vicemajsterkami sveta v kategórii veľká formácia mix senior. Veľký úspech slávia aj juniorky, ktoré získali vo svojej kategórii bronz a titul II. vicemajsteriek sveta. Tam sa však úspech Asaniek neskončil, seniorky sa totiž umiestnili štvrté v kategórii mini flag senior.

„Máme veľkú radosť, že dievčatá za svoje výkony a trénerky a manažérky za svoje úsilie, ktoré im venovali, získali tieto krásne ocenenia a veríme, že v budúcom období budú naďalej úspešne reprezentovať Kysucké Nové Mesto a naše krásne Slovensko,“ uviedlo Mestské kultúrno-športové stredisko Kysucké Nové Mesto.
Prečítajte si viac: